Podejście Aboca dotyczące walki z jelitem nadwrażliwym

Częste bóle brzucha, wzdęcia, biegunka lub zaparcia mogą być wywoływane przez różne czynniki. Na przykład niepokój, stres lub nerwowość, ale także zwiększona wrażliwość jelit lub predyspozycje do tego rodzaju problemów.

 

Błona śluzowa jelita charakteryzuje się selektywną przepuszczalnością: pozwala na przenikanie substancji użytecznych, takich jak składniki odżywcze, i działa niczym bariera dla substancji szkodliwych, takich jak: bakterie, pasożyty i toksyny. Jeśli szkodliwe substancje przekroczą barierę fizyczną, aktywowana zostaje bariera leżąca u jej podstaw, czyli bariera immunologiczna, co wywołuje reakcję zapalną.

 

W takich przypadkach kluczowa jest ochrona zmienionej błony śluzowej jelita. Dieta oraz leki (antyspastyczne, przeciwbiegunkowe, przeczyszczające, antydepresyjne itp.) stanowią klasyczną metodę leczenia. Odpowiednio wyekstrahowane z roślin kompleksy molekularne mogą stanowić pomoc na poziomie miejscowym, ponieważ wspierają fizjologiczną funkcję bariery pełnioną przez błonę śluzową, której brak równowagi uważa się za jedną z przyczyn odpowiedzialnych za występowanie jelita nadwrażliwego.

Intestino irritabile
Jak opracowujemy nasze produkty

Jak opracowujemy nasze produkty

Rośliny, zwierzęta, ludzie: wszyscy porozumiewamy się tym samym językiem i jesteśmy wzajemnie powiązani. Od ponad 40 lat w Aboca badamy ten kod, te powiązania, poszukując w naturze odpowiedzi dotyczących zdrowia ludzi, z poszanowaniem dla organizmu i środowiska. Nasze produkty rodzą się dzięki spotkaniu roślin, nauki i innowacji.

 

Dysponując zintegrowanym systemem, który zaczyna się od organicznych upraw, poprzez badania naukowe, do produkcji, wykluczamy używanie substancji syntezy chemicznej i nieulegających biodegradacji. Ponieważ prawdziwe zdrowie nie może istnieć bez zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy spółką Benefit corporation, posiadającą certyfikat B Corp,

a poprzez naszą pracę formalnie angażujemy się w niesienie korzyści społeczności i środowisku.

 

Dla dobra wspólnego, dla dobra wszystkich.

Szukaj