jelita nadwrażliwego,
jelita nadwrażliwego,

WYRÓB MEDYCZNY CE 0477

Colilen IBS

Karta charakterystyki

Colilen IBS jest produktem do leczenia zespołu jelita nadwrażliwego, dolegliwości, która przejawia się z różnym nasileniem poprzez liczne objawy, różniące się w zależności od osoby. Do typowych objawów należą ból, wzdęcia, rozdęcie i dyskomfort w obrębie jamy brzusznej, związane lub nie ze zmianami w wyglądzie stolca i nieregularną pracą jelit (zaparcia, biegunki).

 

Problem ten, przez długi czas nazywany był zapaleniem jelita grubego lub drażliwością jelita grubego, dziś jest określany bardziej precyzyjnie jako „zespół jelita nadwrażliwego” (ang. Irritable Bowel Syndrome, IBS), co wskazuje na objęcie tą dolegliwością nie tylko jelita grubego, ale całego jelita.

 

Objawy IBS są częściowo związane ze zwiększoną przepuszczalnością błony śluzowej jelita, która naraża położone pod nią warstwy na niefizjologiczny kontakt z substancjami podrażniającymi normalnie występującymi w jelicie, czyniąc je nadwrażliwym.

Icona Colilen Istruzioni

Wskazania

Jest wskazany do leczenia zespołu jelita nadwrażliwego (IBS), charakteryzującego się bólem, wzdęciami, rozdęciem i dyskomfortem w obrębie jamy brzusznej, związanymi lub nie ze zmianami w wyglądzie stolca i nieregularną pracą jelit (zaparcia, biegunki lub obie te dolegliwości na przemian).

Icona Colilen Pillole

Sposób użycia

Zaleca się przyjmowanie 2 kapsułek trzy razy dziennie, przed lub po posiłkach. W zależności od nasilenia dolegliwości zaleca się kontynuowanie leczenia przez okres od 2 do 6 tygodni oraz powtarzanie go w przypadku ponownego wystąpienia pierwszych objawów.

Icona Colilen Attenzione

Ostrzeżenia

Produkt jest wskazany od 8. roku życia. Nie jest zalecany dla kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Nie przyjmować w przypadku nadwrażliwości lub alergii na jeden lub więcej składników.
Przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła i światła. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Okres ważności dotyczy produktu zamkniętego i właściwie przechowywanego.

Icona Colilen Chimica

Składniki

Substancje czynne: ActiMucin, naturalny opatentowany kompleks molekularny żywic (z kadzidłowca), polisacharydów (z aloesu) i polifenoli (z rumianku i melisy), mianowany na zawartość żywic ≥ 18%.

Zawiera ponadto: kmin rzymski, celulozę mikrokrystaliczną, olejek eteryczny z kopru włoskiego. Otoczka polisacharydowa pochodzenia roślinnego.

ActiMucin

Colilen IBS kapsułki działa dzięki opatentowanemu naturalnemu kompleksowi molekularnemu ActiMucin, składającemu się z żywic, polisacharydów i polifenoli.
ActiMucin, poprzez mechaniczno-fizyczne działanie, oddziałuje na powierzchnię błony śluzowej jelita, tworząc warstwę ochronną, która zabezpiecza błonę śluzową przed kontaktem z substancjami podrażniającymi.

Actimucin

Karta charakterystyki

Produkty

typowe objawy IBS

BUTELKA 60 KAPSUŁEK PO 587 MG

naturalna formula
bez glutenu
Szukaj