Colilens IBS Aboca

Od wzdęcia brzucha do zespołu jelita nadwrażliwego: nowe perspektywy interwencji z zastosowaniem naturalnych kompleksów molekularnych.

Narzędzie pomocne w poznaniu i przybliżeniu bardzo powszechnej dolegliwości żołądkowo-jelitowej.

Książka ta proponuje czytelnikowi dyskusję, która dzieli się na trzy zasadnicze części:

  • w pierwszej w centrum znajduje się osoba i jej złe samopoczucie;
  • w drugiej omawiane są “przyczyny choroby”;
  • w trzeciej wspomniane są niektóre ważne możliwości interwencji z wykorzystaniem substancji naturalnych.

Strategią, która uważana jest coraz bardziej za nowe, ważne podejście do IBS, jest strategia opierająca się na ochronie bariery jelitowej. Istnieją liczne klasy substancji naturalnych, które mogą być użyteczne w tym celu: wśród nich są żywice, polisacharydy i polifenole.

W szczególności żywice i polisacharydy dostępne są w świecie roślin w olbrzymiej różnorodności struktur molekularnych o różnych właściwościach. Niektóre z nich mają szczególną zdolność przylegania do powłok organicznych, w tym do błony śluzowej, i w związku z tym są w stanie, o ile zostaną odpowiednio wyodrębnione i połączone, przylegać i chronić błonę śluzową jelita. Polifenole, obecne także w mnogości różnorodnych struktur, znane są ze swojego działania przeciwutleniającego oraz z tego, że są pomocne w redukowaniu szkód wyrządzanych w barierze jelitowej przez wolne rodniki, które gromadzą się zarówno w świetle jelita, jak i na poziomie samej bariery.

Aboca