Colilens IBS Aboca

Od wzdęcia brzucha do zespołu jelita nadwrażliwego: nowe perspektywy interwencji z zastosowaniem roślinnych kompleksów molekularnych.

Narzędzie pomocne w poznaniu i przybliżeniu bardzo powszechnej dolegliwości żołądkowo-jelitowej.

Książka ta proponuje czytelnikowi omówienie podzielone na trzy podstawowe części:

  • w pierwszym głównym tematem jest cierpiący na tą dolegliwość człowiek;
  • w drugiej podejmowane są próby odpowiedzi na pytania o przyczyny;
  • w trzeciej omawia się niektóre istotne możliwości zaradzenia dolegliwościom za pomocą substancji roślinnych.

Strategią, która uważana jest za coraz bardziej nowoczesną, ważną w leczeniu IBS, jest strategia opierająca się na ochronie bariery jelitowej. Istnieją liczne klasy substancji roślinnych, które mogą być użyteczne w tym celu: wśród nich są żywice, polisacharydy i polifenole.

W szczególności żywice i polisacharydy dostępne są w świecie roślin w olbrzymiej różnorodności struktur molekularnych o różnych właściwościach. Niektóre z nich mają szczególną zdolność przylegania do powłok organicznych, w tym do błony śluzowej i w związku z tym są w stanie, o ile zostaną odpowiednio wyodrębnione i połączone, przylegać i chronić błonę śluzową jelita. Polifenole, obecne także w mnogości różnorodnych struktur, znane są ze swojego działania przeciwutleniającego oraz z tego, że są pomocne w redukowaniu szkód wyrządzanych w barierze jelitowej przez wolne rodniki, które gromadzą się zarówno w świetle jelita, jak i na poziomie samej bariery.

Aboca